שתף

איך אפשר לחסוך בתשלומי עמלות מסחר לבנק?

איך אפשר לחסוך בתשלומי עמלות מסחר לבנק?

16.12.2015

מסתבר, שעמלות הבנקים בארץ על פעולות מסחר במט"ח אינן אחידות. למעשה, דו"ח בנק ישראל שפורסם לאחרונה, מגלה כי ההפרשים בגובה העמלות ארץ מגיעים לעשרות אחוזים. מכיוון שאין שום סיבה לבחור בבנק שגובה את העמלות הגבוהות, אספנו את המידע על גובה העמלות בבנקים, והנה הוא לפניכם.

 

השוואת הצעות עמלות מסחר

 

על מה אנחנו משלמים עמלות?

 

כולם יודעים, שכל פעולה בבנק עולה לנו כסף. אבל כנראה שחלק קטן מאיתנו יודע מהו בדיוק גובה התשלום לבנק (וזה חבל). מי שסוחר במניות דרך מנהל השקעות בבנק, משלם עמלות פעולה בגין קניה, מכירה, וניהול של תיק המניות שלו גובה התשלום משתנה בין בנק לבנק.

 

מה גובה העמלות שהבנקים גובים?

 

על פי דו"ח בנק ישראל, גובה העמלות על קנייה של ניירות ערך נע בין 0.54% ל - 0.65% לכל פעולה, עם מינימום לתשלום לכל פעולה של בין 26 ל 40 ש"ח. כך, אם למשל תקנו ניירות ערך בסכום כולל של 10,000 ש"ח, תשלמו בין 54 ל 65 שקלים על הפעולה בלבד. דמי הניהול השנתיים בבנקים נעים בין 0.6% ל - 0.8% משווי תיק המניות שלכם.

 

מיהו הבנק הכי משתלם?

 

על פי הדו"ח, בנק פועלים ובנק לאומי הם הזולים ביותר בדמי הניהול השנתיים, בעוד בנק דיסקונט הוא הבנק הזול ביותר בשיעור העמלות הניגבות לפעולה. הבנקים היקרים ביותר - מבחינת עמלות הפעולה אלו הם הבנק הלאומי והבנק הבינלאומי, ומבחינת דמי הניהול, זהו בנק דיסקונט.

 

איך לבחור? אז אם אתם מתכננים לבצע הרבה פעולות בתיק ניירות הערך שלכם, בחרו בבנק שעמלות הפעולה שלו נמוכות. אם אתם משקיעים לטווח ארוך, כלומר רוכשים ניירות ערך ואז "נותנים להשקעה לתפוח", העדיפו בנק שמציע דמי ניהול נמוכים. בכל מקרה, אנחנו מציעים להיות ערים לגובה תשלומי העמלות בתיק ההשקעות שלכם. דעו כי אתם יכולים לחסוך עשרות, ואף מאות שקלים בשנה, אם רק תבחרו בבנק שיתאים לאופן הפעילות שלכם בחשבון ההשקעות שלכם..

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח אירועים

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש