שתף

איחוד קרנות פנסיה - מהמהלכים החשובים ביותר שתוכלו לעשות

איחוד קרנות פנסיה - מהמהלכים החשובים ביותר שתוכלו לעשות

21.08.2016

לאחרונה פתח משרד האוצר במהלך לעידוד איחודן של קרנות הפנסיה של כל אזרח לקרן פנסיה אחת. המהלך אמור להתבצע באופן אוטומטי, בכפוף להודעה כמובן, אלא אם כן יחליט החוסך כי הוא לא מעוניין בכך. מדובר במהלך חשוב מאוד, שיש בו כדי להבטיח לכם יציבות רבה לכשתפרשו לגמלאות. מדוע? מיד תבינו.

 

כל הכספים במקום אחד, ועל דמי הניהול משלמים רק פעם אחת

 

לאיחוד בין קרנות הפנסיה שלכם יש משמעות עצומה כבר בפעילת האיחוד עצמה: חיבור של חיסכון אחד למשנהו יביא לכך שיהיו לכם, באופן טבעי, יותר כספים בחיסכון אחד. יותר כספים משמעם תשואה בהיקף יותר גדול (תשואה של 5% על 10,000 ש"ח, לדוגמה, קטנה יותר מתשואה של 5% על סכום כפול), אך בעולם הפנסיות הם גם מעניקים לכם פריבילגיה חשובה: לדרוש ולהתמקח.

 

ככל שמצטבר בקרן הפנסיה שלכם יותר כסף, כך אתם יכולים להתמקח בצורה יעילה יותר על גובה דמי הניהול. הכסף הוא קלף מיקוח חשוב, וכשכל עשירית האחוז חשובה, איחוד קרנות הפנסיה יכול להעניק לכם כוח עצום.

 

מעבר לזה חשוב לזכור כי קרן פנסיה שאינה פעילה (לרוב כזו שנפתחה לכם כשהצטרפתם למקום עבודה מסוים, שעזבתם בהמשך) ממשיכה להתקיים מבחינת דמי הניהול. כלומר הכסף שנמצא בה `נאכל` אט אט, מדי חודש בחודשו, על ידי דמי הניהול המופרשים ממנו דרך קבע לידי החברה המנהלת את החיסכון. איחוד של הקרנות יבטיח שדמי הניהול יופרשו רק מחיסכון פעיל, שממשיך להצטבר, כך שהפגיעה תהיה קטנה יותר.

 

כאמור, המהלך הזה הוא פרי יוזמתו של משרד האוצר, והוא אמור לצאת לדרך לקראת סוף אוגוסט. כל חוסך יקבל על כך הודעה (אם אכן ישנה קרן פנסיה על שמו שאינה פעילה משנת 2015), והוא יוכל למנוע את האיחוד אם יודע על כך בפרק הזמן שהוקצב לו. על כל פנים, ההמלצה שלנו היא כמובן לאפשר את האיחוד הזה וליהנות מחיסכון גדול יותר.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש