שתף

אחרי הברקזיט - איפה הכי כדאי להשקיע?

מעל לכול נדמה כי ענף הנדל"ן הבריטי הופך פחות ופחות קורץ למשקיעים. עד ההחלטה להיפרדות מהאיחוד השקיעו זרים רבים בנכסי נדל"ן בבריטניה, כולל משקיעים ישראלים, אך כעת נדמה כי השוק הזה עומד בפני מיתון, ולכן רבים מעדיפים שלא להשקיע בו. אם כן, איפה כדאי לכם להשקיע בקרוב?

26.07.2017

הברקזיט - השם שניתן להחלטת האנגלים להיפרד מהאיחוד האירופי - מביא עמו השלכות כלכליות רבות.

כבר דובר לא מעט על כך, אך כעת, זמן מה לאחר ההצבעה על ההחלטה, אפשר להתבונן על מצב השווקים ולהבין טוב יותר מה הן השפעותיה, ובמילים אחרות: איפה כדאי לכם להשקיע בקרוב?

פחות בנדל"ן בריטי, יותר בנדל"ן אמריקאי

לברקזיט שתי השפעות ישירות על הכלכלה העולמית: האחת - היחלשות הלירה שטרלינג, המטבע הבריטי המקומי; השנייה - התחזקות הדולר האמריקאי. שתי ההשפעות הללו, הקשורות אחת בשנייה, מעידות יותר מכול על אפיקי ההשקעה המומלצים כיום למשקיעים.

מעל לכל נדמה כי ענף הנדל"ן הבריטי הופך פחות ופחות קורץ למשקיעים.

עד ההחלטה להיפרדות מהאיחוד השקיעו זרים רבים בנכסי נדל"ן בבריטניה, כולל משקיעים ישראלים, אך כעת נדמה כי השוק הזה עומד בפני מיתון, ולכן רבים מעדיפים שלא להשקיע בו.

גם הכלכלה הבריטית כולה עומדת ככל הנראה בפני האטה, והציפיות הן כי בסוף 2017 הצמיחה תעמוד על סביבות חצי אחוז, לעומת יותר ציפיות ליותר משני אחוזים לפני ההחלטה על הפרידה מהאיחוד.

מי שמרוויחה מכך היא כמובן הכלכלה האמריקאית, אשר נהנית מהתחזקות הדולר.

התחזקותו של המטבע האמריקאי מעידה לרוב גם על עליית מחירים בענף הנדל"ן, מה שיכול להפוך את הסקטור הזה לאטרקטיבי במיוחד - עוד יותר מהיום. הכוחות הללו עשויים גם לתרום לצמיחה בארה"ב, לפחות במידה מסוימת.

בשורה התחתונה:

חשוב לזכור כי בימים אלו בפרט, ובתקופה האחרונה בכלל, חשוב לבדוק גם את שוק המניות בכל הנוגע להשקעות, ובמיוחד לאחר הברקזיט - בבריטניה וגם בשווקים אחרים באירופה קשה מאוד לצפות להיכן תנשב הרוח, אפילו במרחק של ימים ספורים.

בכל הקשור לשוק הנדל"ן, חשוב מאוד להתייעץ ולבדוק את הפרטים לפני כל השקעה באשר היא.

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בכל הנוגע להשקעה בקרקע פרטית, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש