שתף

אחד מכל 3 ישראלים משלם מידי חודש מאות שקלים מיותרים על כפילויות בביטוח – האם גם אתם זורקים כסף לפח?

בעקבות הרפורמה החדשה ערן בדק והצליח לחסוך לא פחות מ 6000 שקלים בשנה מעלויות הביטוח שלו ואף להגדיל את הכיסויים. כ-70% מהנבדקים חוסכים מאות ואף אלפי שקלים בתהליך פשוט וחינמי שכעת זמין לכל אזרח מאז חודש אפריל 2017. כך תעשו זאת גם אתם:

 


בכל שנה רבים מפסידים אלפי שקלים ויותר בשל חוסר מודעות למצב הביטוחי שלהם. תשלומי ביטוח מופקעים לצד כפל ביטוחי מהווים הוצאה מיותרת בפוגעת ברמת החיים שלנו. נתונים מראים שיותר מ 70% מהישראלים משלמים יותר ממה שהם באמת צריכים. תארו לעצמכם מה יכולתם לעשות עם הכסף שהתפנה? חיסכון, יותר בילויים, החלפת מכונית, שיפוץ וכמובן כיסויים ביטוחיים נוספים המעניקים עוד ביטחון ויציבות. אז מה עושים?
לאחרונה יצאה רפורמה חדשה וחשובה של משרד האוצר המאפשרת לנו המבוטחים, לרכוש חלקי ביטוחים ובכך להימנע מהוצאה מיותרת על ביטוחים.


הכירו את הכשלים הנפוצים בביטוח שלכם

 


כפל ביטוחי – מצב שבו אנו משלמים על אותו כיסוי ביטוחי יותר מפעם אחת.
חסר ביטוחי – זה אפילו יותר גרוע מכפל ביטוחי. למרות שביטחנו את עצמנו בנדיבות מתברר שסעיף קטן לא מאפשר לנו לקבל פיצוי ומתי? ברגעים הכי קשים שלנו.
ערן י’ מתל אביב שבדק לאחרונה את התיק הביטוחי שלו סיפר לנו – ״אני בן 35 ואני מתפעל עסק עצמאי מהבית. אחת לכמה זמן היו מתקשרים אלי מחברת הביטוח ומספרים לי על עדכונים בפוליסות ומציעים לי הרחבה לכיסויים מסוימים. תמיד מצאתי את עצמי מרגיש לא בנוח בשיחה שמתנהלת סביב מחלות או תאונות שיכולות לקרות לי ותמיד הרגשתי לחץ גדול מצד האיש מכירות להגדיל לי את הכיסויים. לאחר כמה שנים גיליתי שאני משלם 1100 שח בחודש. שביטוחי אובדן כושר עבודה ותאונות אישיות אינן מתואמות לצרכי. ובחלקם גם יש כפילויות ביטוחיות שלא לצורך.


בבדיקה מהירה של התיק הביטוחי שלי אמרתי לסוכן כמה הייתי מעוניין לשלם. לא יותר מ 600 ש״ח ולאחר סדר בתיק הגענו לכיסוי אף יותר גדול ממה שהוצע לי קודם ששילמתי 1100 שח. פשוט מטריד לדעת כמה חברות הביטוח היום חסרות כל סימפטיה לעובדה שלאנשים אין כסף מיותר לשלם ומבחינתם זה רק להוציא מהם כמה שיותר״..
התחום הפרוץ והמבלבל ביותר הוא ביטוחי הבריאות – אורי ושרון הם זוג עם שני ילדים מרמת גן, שניהם עובדים שכירים שמשלמים ביטוחי בריאות כבר עשור.
“חשבנו שככל שהביטוח ישן יותר כך הכיסוי טוב ויותר והזכאות לטיפול טובה יותר”  – טוענים בני הזוג.
“בפועל גילינו לאחר הבדיקה שאיבדנו כמעט את כל הכיסויים המקוריים בפוליסה שרכשנו לפני כעשור ואם היינו צריכים חלילה להפעיל את הפוליסה במקרים של גילוי מחלה קשה כגון סרטן – לא היינו זכאים כלל וכלל לתרופות המומלצות היום על ידי מרבית הרופאים”.


בודקים את התיק שלכם בעזרת זכוכית מגדלת

 

חברות הביטוח מתוחכמות ומוצאות דרכים יצירתיות למכור לנו ביטוחים לא נחוצים ובמקביל להחסיר מאתנו סעיפים חשובים. הדרך היחידה להתגונן נגד התחכום של חברות הביטוח היא בדיקה מקיפה של התיק הביטוחי ואיתור חולשות. לכך נדרש ביצוע בדיקה ידנית של כל הביטוחים בכל החברות דרך כל סעיפי הביטוח. לאחר מכן מוציאים דו”ח המלצות מסודר של כל האלמנטים הדורשים טיפול.
זה השלב שבו צריך לעבור על כל ההמלצות ולבדוק מה ניתן לעשות. הרבה פעמים מתברר שכדאי לחזק ביטוחים מסוימים שלא נתנו עליהם מספיק את הדעת. הדוגמאות לכך רבות כמו הרחבת הכיסוי על נזקים לרכוש במטרה להגן על ההון העצמי, ביטוחים סיעודיים שנותנים כיסוי מוגבל מידי ביחס לצרוך האמיתי ועוד. במקרים אחרים מתברר שאנו משלמים על כיסויים מיותרים זהו מצב קל וכל שנדרש פה זה לבטל ביטוחים או סעיפים ספציפיים בביטוח מסוים. הדבר ניתן כיום באמצעות הרפורמה בביטוחי הבריאות שיצאה לאחרונה לדרך.
בדוק את התיק הביטוחי שלך היום – בחינם וללא התחייבות
כבר 11,327 אנשים עשו בדיקה – 91% הצלחה!


בדוק עכשיו
בדיקה מוצלחת יכולה להיות שווה אלפי שקלים בשנה

כמה מילים על הרפורמה בביטוחי הבריאות


משרד האוצר ער לבעייתיות בתחום הביטוחי ועושה צעדים בכדי לפתור את הפרצות באמצעות רפורמות מרחיקות לכת בתחומי הביטוח השונים ובמיוחד בביטוחי הבריאות. מדובר בבשורה צרכנית חשובה ומשמחת עבורנו ופחות לחברות הביטוח.
כיום הרבה יותר קל לקבל שקיפות עבור מה אנו משלמים ויש בידינו כלים משמעותיים המאפשרים לנו לבצע השוואות מחירים. בנוסף, אם בעבר היינו נדרשים לרכוש ביטוח רחב הרי המצב כיום הרבה יותר נוח ויש באפשרותנו לרכוש כיסויים ספציפיים. כתוצאה מכך אנו חוסכים כפל ביטוחי משמעותי. אז אם יש ברשותנו ביטוח מטעם קופת החולים ובנוסף רכשנו ביטוח פרטי בחברת הביטוח הרי אנו יכולים להרכיב לעצמנו סעיפים ספציפיים על פי דרישה. לדוגמא: אם הציעו לנו בחירת רופא מנתח בקופ”ח הרי אין שום טעם לשלם על שירות זה בביטוח פרטי ואפשר להתמקד בדברים אחרים כמו טיפולי חו”ל.


משווים ביטוחים וחוסכים


דבר נוסף שמשיגים בבדיקת הביטוחים הוא השוואת ביטוחים למחירי השוק. תתארו לכם שכל רכיב ביטוחי שיש ברשותכם עובר השוואה מול השוק ונבחן האם אתם משלמים פרמיות סבירות או גבוהות. במצב זה יש באפשרותכם לפנות לחברת הביטוח למקצה שיפורים או לחלופין פשוט להחליף חברה לאחרת שמציעה לכם פוליסה מקבילה וזולה יותר. כמו כן, האנליסט שבודק את התיק הביטוחי שלכם לוקח בחשבון מצבים מורכבים כמו הפחתת תעריפים ביטוחים לאורך חיי הפוליסה ונותן לכם המלצות בהתאם. דוגמא נפוצה לכך זאת פוליסת הריסק שלכם. ככל שיש לכם חוב משכנתא, כך נדרש עבורכם פחות כיסוי ואפשר לצמצם פרמיה.


התאמת ביטוח באופן אישי וחכם לגילאי 60 ומטה


כשהבדיקה נעשית על ידי אנשי מקצוע אובייקטיביים, אתם יכולים להיות בטוחים שתקבלו את תמונת המצב האמתית שתכלול את ההמלצות שמותאמות אישית בדיוק לכם. עם המידע ביד, הכרות וניסיון, הסוכן בוחן את אורח החיים שלכם ובודק איכן כדאי לחזק ובאילו מקומות אפשר לצמצם. גם אתם יכולים לעשות סדר בביטוחים שלכם, ולהתאים אותם למידות שלכם בדיוק.
חשוב להקפיד לבדוק שמדובר באיש מקצוע אמין בעל תעודה מוסמכת ולא בנציג מכירות. כיום ניתן לבצע זאת או בעזרת יועצי ביטוח שגובים אלפי שקלים לבחינת התיק שלאחר מכן תאלצו לגשת לסוכן ליישום ההמלצות, או לחילופין – בעזרת הטופס מטה תקבלו סוכן מקצועי שיבצע לכם בדיקה ידנית מקיפה ואחראית בחינם וללא התחייבות ובמידה ותחליטו לייעל את תיק הביטוחי שלכם תעברו להיות תחת טיפולו השוטף.
בדוק את התיק הביטוחי שלך היום – בחינם וללא התחייבות
כבר 11,327 אנשים עשו בדיקה – 91% הצלחה!
בדוק עכשיו
בדיקה מוצלחת יכולה להיות שווה אלפי שקלים בשנה

מלא את הטופס הבא וקבל שיחה מניציגנו ביום עסקים הקרוב לבדיקת התיק הביטוחי שלך ללא שום התחייבות 
 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader