שתף

``ביטוח בטוח`` – על השינויים הצפוים בענף מ-2016

``ביטוח בטוח`` – על השינויים הצפוים בענף מ-2016

13.01.2016

רובנו מכירים את המקרים בהם נקבל מכתב מחברת הביטוח, מקרן הפנסיה או מהחברה המחזיקה עבורנו את קופת הגמל. לרוב רק נציץ בנושא המדובר תוך התעלמות מהפרטים והאותיות הקטנות וזאת משום שאין לנו את הידע הנחוץ כדי להבין לעומק את האמור.

 

עובדות אלו גרמו לאותן חברות לעשות כרצונן בתחומים שונים: בעת הצטרפות לשירות, חידוש מנוי, בחירת קרן כזו או אחרת, בחירת מסלולי חיסכון אוטומטיים ועוד מקרים רבים.

 

טופס העברת קופת גמל / הצטרפות אל קופות גמל מובילות

 

כדי לשנות את המצב, החליט אגף שוק ההון וחיסכון של האוצר, על שורת צעדים והוראות חדשות עבור אותן חברות מיד עם תחילת 2016. השינויים עתידים להיכנס באופן מיידי ומעשי. לפיכך מוטב כי נדע את זכויותינו החדשים ונפנים אותם כדי שהללו יחסכו לנו זמן וכסף רב...

 

אחד מהשינויים המהותיים אשר יופעלו החל מעתה יקרא "קו הצדק הפנסיוני". כלומר, אם עד היום חברות מסוימות החליטו עבורנו מה יהיו המוצרים הפנסיונים, ההטבות ודמי הניהול השונים במקום העבודה, הרי שמהיום אין הם יוכלו לעשות זאת. כל עובד באשר הוא יהיה רשאי לבחור את החברה שתנהל עבורו את הקרנות ואת מסלולי הפנסיה הקיימים, כרצונו.

 

באם מדובר על ביטוח, נעשו מספר צעדים אשר מצד אחד אמורים לתת יותר שקיפות במוצר אותו אנו צורכים, אולם מצד שני מביאים עמם גם אחריות אישית. למשל, בעת חידוש מנוי או רכישת פוליסת ביטוח, על חברות הביטוח להמציא מידע מפורט, נהיר וברור דיו. בין אם מדובר בשאלות המכירה ע"י נציגי החברות או בהסבר מפורט על הפוליסה שזה עתה רכשנו – הכל צריך להיעשות עד שרמת ההבנה תהיה מקסימאלית.

 

מצד שני, בתום תקופת הביטוח תחול על האזרח האחריות לחידוש המנוי או הפוליסה שלו. המטרה מאחורי הרעיון שעלה אף הוא כהוראה חדשה, הינה שבדרך זו יוכל האזרח להחליט בכל תום תקופה על החברה החדשה בה יבוטח ובכך לעורר את התחרות.

 

לסיכום, נראה כי גם מבוטחים חדשים וגם אלו הקיימים, יזכו מהשנה הקרובה לרמת שירות גבוהה, שקיפות ותחרות רבה יותר בשוק הביטוח של היום.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש